همه چیز درباره مرسریزه

پارچه مرسریزه
پارچه مرسریزه. گاهی اوقات از پنبه مرسریزه در صنایع دستی به عنوان پنبه مروارید یا مروارید یاد می شود. این نخ یا پارچه پنبه ای است. که در یک سری فرآیندها قرار گرفته است. در درجه اول برای افزایش درخشندگی. اضافه شدن ویژگی های مدیریت آب مطلوب به دست آمده یک امتیاز ثانویه است.

الیاف پنبه

الیاف پنبه در یک غوزه رشد می کند. هر فیبر از یک دانه (در مجموع حدود 5000) در پایه تولید می شود. الیاف به عنوان یک غلاف توخالی بیرون زده شروع می شود. و هر شب یک لایه سلولز جدید در داخل غلاف قرار می گیرد. تا حدود 30 لایه ساخته شود. در این نقطه فیبر مانند یک میله استوانه ای جامد است. یک مجرای مرکزی یا کانالی دارد. که به نوک آن اشاره می کند. که تماماً از سلولز تشکیل شده. هنگامی که غوزه می ترکد. و این الیاف را در معرض نور خورشید و هوا قرار می دهد. خشک می شوند و فرو می ریزند. و با چرخش مارپیچ چپ و راست متناوب در هر دو یا سه دور، صاف تر و روبان می شوند. این الیاف پنبه در حالت اولیه است.

تغییر فیبر

در طول اعصار، تلاش‌های بی‌شماری برای تغییر فیبر انجام شده. گاهی اوقات با استفاده نهایی خاص و گاهی اوقات فقط به عنوان تحقیقات خالص. در سال 1851، جان مرسر برای کارهایی که در رابطه با پنبه، کتان و سایر مواد فیبری گیاهی انجام داده. که در واقع باعث ایجاد تغییرات خاصی در خصوصیات فیبر زمانی که در معرض سود سوزآور، اسید سولفوریک و/یا موارد دیگر قرار می‌گرفت. حق امتیاز بریتانیا را دریافت کرد. او در ادامه تعدادی از این تغییرات را فهرست کرد. یکی از آنها این بود. که سود سوزآور باعث تورم، گرد شدن و صاف شدن فیبر شد. (اما هیچ تغییری در درخشندگی ایجاد نکرد). در زمانی که مرسر این فرآیندها را معرفی کرد. تجارت پنبه بریتانیا به هیچ یک از آن ها علاقه ای نشان نداد. و همه چیز برای حدود چهل سال در هاله ای از ابهام قرار گرفت. در سال 1890، هوراس لو یک حق اختراع بریتانیایی دریافت کرد. که در آن او ادعا کرد. که با استفاده از فرآیند سود سوزآور مرسر بر روی نخ پنبه ای یا پارچه تحت کشش، درخشندگی بالایی (در نتیجه انعکاس نور از سطح صاف و گرد) به الیاف داده می شود. . این یک شبه به موفقیت تبدیل شد. و صنعت پنبه را متحول کرد. بقیه اش تاریخ است.

مقایسه بین پنبه مرسرریزه و غیر مرسریزه

هنگام مقایسه بین کیفیت جذب آب پنبه مرسرریزه و غیر مرسریزه. باید به خاطر داشته. که دلیل اصلی مرسریزه کردن پنبه به دست آوردن درخشندگی است. تقریباً مانند همه کاربردهای شیمیایی دیگر برای تأثیرگذاری بر تغییر فیبر، غلظت به تنهایی به اندازه ترکیب زمان، دما و غلظت مهم نیست. در این حالت پنبه تحت کشش مشخص به مدت ده دقیقه با استفاده از سود سوزآور (NaOH) بین 21 تا 23 درصد، در دمای اتاق باعث درخشندگی مطلوب و افزایش استحکام کششی می شود. بدون کشش درخشندگی افزایش نمی یابد. مشخص است. که درخشندگی نتیجه انعکاس نور از سطح محصول انتخاب شده است. هر چه سطح شیشه بیشتر باشد، درخشندگی بهتری دارد. نخ در حالت تابیده و فرآوری شده. خود هنوز دارای پوشش بسیار ظریفی از انتهای الیاف ریز (فوز) است. این تیرگی با عبور نخ (یا پارچه) از طریق یک جو گرم کنترل که به آن سینگ می گویند (گاز در گذشته شلیک می شد، در حال حاضر برق بیشتر) حذف می شود که منجر به تمیزتر شدن سطح می شود.

درخشندگی

پارچه مرسریزه برای به دست آوردن درخشندگی. ما باید در حالی که نخ یا پارچه تحت کشش است. عمل مرسریزاسیون را اعمال کنیم. پنبه مرسریزه شده در حالت آرام هیچ درخششی به دست نمی آورد. از آنجایی که الیاف منگنه ریز و بلند بهترین چسبندگی را با کمترین پیچ و تاب به ما می‌دهد. معمولاً آن دسته از پنبه‌ها (جزیره دریایی، مصری، پیما) هستند. که برای نخ مرسریزه می‌شوند. . در نتیجه هنگامی که ما کیفیت جذب آب یک کلاف پنبه مرسرریزه را با یک اسکله پنبه ای غیر مرسریزه در حمام رنگی خود یا برای اهداف دیگر مقایسه می کنیم. ممکن است پنبه اصلی بلند را با پنبه اصلی کوتاه که ویژگی های الیاف کاملاً متفاوتی دارند مقایسه کنیم. بنابراین، هر بحثی در مورد کیفیت جذب آب باید تأثیر پیچش را بر توانایی آن الیاف پنبه در جذب رطوبت نیز در نظر بگیرد. علاوه بر این، باید بدانیم که ممکن است در مورد میزان رطوبت و بازیابی رطوبت صحبت کنیم که متغیر دیگری است. با این حال، اجازه دهید با کاهش متغیرها، نگاهی به دو نوع پنبه بیندازیم.
با سایر متغیرها ثابت نشان داد. افزایش جذب آب (7.5٪ تا 8.5٪ بازیابی) نیز وجود دارد.
ثانیاً
ثانیاً، هنگامی که مرسر مطالعات خود را انجام داد. و افزایش میل ترکیبی فیبر تیمار. برای رنگ‌های مستقیم، آب و ید را تشخیص داد (ید عنصر مهمی در آزمایش‌های کیفی است). او به این نتیجه رسید. که این میل ترکیبی نتیجه‌ی مقدار NaOH جذب شده توسط فیبر در طول مدت است. درمان آزمایشات بیشتر ثابت کرد. که الیاف پنبه در حالت چرخشی خود (بدون پیچش) NaOH بیشتری نسبت به فیبر در حالت پیچ خورده جذب می کند. و در نتیجه آب یا رنگ بیشتری را جذب می کند. مقدار NaOH جذب شده متناسب با مقدار و نوع پیچش، منفرد و لایه بود.

مطالعات صنعت و نتایج منتشر

در تجربه شخصی من، توانایی کنترل و از پیش تعیین کردن خواص جذب آب یک نخ معین از طریق فاکتور پیچش آن، به جای مرسریزاسیون، بسیار بیشتر است. پارچه مرسریزه و بنابراین توسط مهندسان  به طور گسترده‌تری مورد مطالعه قرارگرفته. مرسریز کننده مشکل اینجاست. که مطالعات انجام  به دلایل اختصاصی انجام . و نتایجی برای تایید اعداد منتشر نمی شود.

به عنوان مثال

به عنوان مثال، سه وظیفه اصلی نمد کاغذساز عبارتند از: حذف آب، تکمیل و انتقال نیرو. حذف آب یک فاکتور بسیار مهم است. زیرا هرچه آب برداشتن بهتر باشد، دستگاه سریعتر کار می کند. پایان به همان اندازه مهم است زیرا نمد باید کاملاً عاری از نقص باشد. کوچکترین نقص در سطح می تواند اثری در کاغذ باقی بگذارد. بزرگترین عامل انتقال نیرو است. کل بخش پرس از یک رول درایو خارج می شود. برخی از این بخش های پرس سه طبقه هستند و تن ها خمیر را در حالت آبی در چرخه خود می کشند. برخی نیاز به یک نمد بی پایان به عرض 25 فوت و طول 110 فوت دارند.

پارچه مرسریزه اگر نمد در هنگام راه‌اندازی تحت بار پاره شود. هرگز نمی‌توانید حذف آب یا پایان کار را آزمایش کنید. مطالعات گسترده‌ای برای تعیین نتایج عملیاتی بهینه برای حذف آب انجام شد. و فرمول‌هایی برای تنش پوند بر اینچ از طریق انتخاب الیاف، اندازه نخ، پیچش در تک‌ها و پیچش لایه‌ای در هر دو Z و S، تیمارهای شیمیایی و غیره ایجاد شد. مشکل در نتایج است. مانند طلا در فورت ناکس محافظت می شوند. بنابراین، ما نمی توانیم اعداد را به صورت عینی چاپ کنیم. ما می‌توانیم به روشی ذهنی بگوییم که در واقع پیچش در نخ می‌تواند. در طیف وسیعی از نفوذپذیری بر توانایی آن نخ برای جذب و رها کردن آب تأثیر بگذارد.

برای خرید  پارچه مرسریزه با بهترین قیمت و کیفیت در متراژهای گوناگون می توانید از تنوع بالای محصولات کریمه تکس دیدن فرمایید و سفارشات خود را از راه های ارتباطی کریمه تکس به ما اطلاع دهید. سفارشات در سریع ترین زمان ممکن ارسال خواهند شد.

صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست